Субота, 20.04.2024, 05:09
Робота у вільний час
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії каталога
Політика [2]
Спорт [0]
Економіка [0]
Історія [2]
Релігія [1]
Культура [1]
Екологія [1]
Стосунки [1]
Відпочинок [2]
Гумор [0]
Кулінарія [1]
Наше опитування
Чи торгували Ви на ринку Форекс?
Всього відповідей: 119
Головна » Статті » Відпочинок

Карлові-Вари

Карлові-Вари - найбільший, найкрасивіший й найвідоміший у світі чеський курорт. І недарма. Адже перший громадський Курортний дім спорудили тут ще у 1508 році! А на кінець того ж XVI століття в місті вже налічувалось вже дві сотні таких закладів. Не забарився и "супутній бізнес": 1688 року відкрився перший трактир, 1717-го - перший театр, а 1857-ого перший магазин із продажу мінеральних вод. Своєю першістю Карлові-Вари не збираються поступатись і в XXI столітті.
Карлові-Вари (колишній Карлсбад) носить горде ім'я найпопулярнішого чеського короля і за сумісництвом імператора Священної Римської імперії Карла IV. Відтак йому й приписується честь першовідкривача, точніше, першовідкоркувача місцевих мінеральних джерел. Як свідчить народний переказ, одного разу на полювання звитяжний король влучив стрілою в оленя. Але не в серце, а в шию. Той кинувся навтьоки. Спонуканий співчуттям до бідолашної тварини, вінценосець довго переслідував рогоносця, щоб позбавити його мук. І нарешті загнав оленя у прірву, на дні якої парувало гаряче мінеральне джерело. Якби поранене парнокопитне не стрибнуло з височезної скелі, а спокійненько зайшло у цілющу воду, - воно неодмінно б зцілилося. Певна річ, не від проникаючої рани у шию (не варто вимагати від природи неможливого), - а від захворювань травних шляхів, залоз внутрішньої секреції та онкологічних недугів.
За шістсот п'ядесят років, що минули з відтоді, вікопомну прірву над вузькою долиною річки Тепли досить щільно забудували. Нині Карлові-Вари зачаровують гостей своєю стриманою красою і гармонійною вишуканістю. Тут усе нагадує про те, що у XVIII-XIX століттях містечко стало справжнім космополітичним центром Європи. По здоров'я та цікаве спілкування сюди їхали і короновані особи, й аристократи, і поети, і просто багаті романтики. У Карлові-Вари навідувались Петро І і Бісмарк, Шиллер і Гоголь, Бах і Бетховен. Навіть, Карл Маркс написав тут декілька глав свого "Капіталу".
Тоді ж тут з'явились і найцікавіші споруди: колонади Млинового Джерела та Ринкова, барокова церква Марії Магдалини, гранд-отель "Пупп" і Державний театр.
Нині, в Карлових-Варах, щоліта відбувається європейський кінофестиваль, у серпні проходить конкурс молодих музикантів, а восени - конкурс виконавців імені Антоніна Дворака.
Казати про інші розваги - казіно, ресторани, кафе, нічні клуби - зайве, тут такого "добра" - безліч, хоча зловживати не варто, якщо ви дійсно приїхали на лікування.

Джерело: http://www.liliya.web.cv.ua
Категорія: Відпочинок | Додав: bigmany (16.07.2008) | Автор: Олег
Переглядів: 1961 | Рейтинг: 1.0/1 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024